please wait, site is loading

HORN BLOGER

ООН назвала країну, чия система охорони здоров’я не витримала кризи з коронавірусом


Система охорони здоров’я Ємену фактично не змогла впоратися з кризою, яка викликала пандемія COVID-19, повідомив в п’ятницю представник Управління по координації гуманітарних питань Єнс Лаєрке на брифінгу в Женеві.

Об этом сообщает Устав

"Ми чули від багатьох з них (джерел), що Ємен прямо зараз — на межі. Ситуація — вкрай тривожна, вони кажуть, що система охорони здоров’я насправді звалилася", — сказав він, додавши, що єменцям відмовляють у медичному обслуговуванні через те, що у медиків не вистачає обладнання та засобів персонального захисту.

Він додав, що, згідно з оцінками ООН, в цьому році на підтримку роботи гуманітарних програм в Ємені потрібно два мільярди доларів, і ООН буде домагатися збору цих коштів.

За офіційними даними, в Ємені зареєстровані лише 184 випадки COVID-19, 30 з яких — летальні. Проте в ООН побоюються, що реальні цифри можуть бути набагато більше.

Збройне протистояння в Ємені загострилося з весни 2015 року, коли в конфлікт втрутилася коаліція арабських держав на чолі з Саудівською Аравією. З тих пір війська коаліції регулярно завдають ударів з повітря по позиціях хуситів, яких підтримує Іран.

Раніше, Саудівська Аравія звинуватила єменських повстанців в ракетному обстрілі. Крім єменських бойовиків, представник саудівської армії назвав причетними до ракетному обстрілу підрозділ іранського Корпусу вартових ісламської революції.

Війна в Ємені триває з серпня 2014 року. У березні 2015 року Саудівська Аравія за підтримки Бахрейну, Катару, Кувейту і ОАЕ почала операцію проти повстанців-хуситов, які встановили контроль над значною частиною країни. Пізніше дії Саудівської Аравії підтримали Єгипет, Йорданія, Марокко, Пакистан і Судан. Вважається, що Іран воює на стороні хуситів. За постачання зброї єменським угрупованням США ввели додаткові санкції проти Ірану. Лідер повстанців-хуситов з "Ансар Аллах" запрошував Францію і Росію ввести війська в Ємен. За час війни в Ємені від голоду загинуло понад 85 тисяч дітей.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/oon-nazvala-krayinu-chiya-sistema-ohoroni-zdorov-ya-ne-vitrimala-krizi-z-koronavirusom-348588_.html”