please wait, site is loading

HORN BLOGER

МОЗ назвало причини великої захворюваності на коронавірус серед медиків

Велика захворюваність на коронавірусну хворобу Covid-19 серед медпрацівників, пов’язана, зокрема, з найбільшою кількістю їх тестування, повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

«Велика кількість хворих медиків, їх інфікування, інколи – це безсимптомний процес, пов’язані з кількома причинами. Одна із причин, це те, що медики це та категорія населення, яка найбільше тестується, тому і найбільше виявляється. З іншого боку, на превеликий жаль, у нас в країні нехтувалися засади інфекційного контролю, і це не вина медичних працівників, це комплексна проблема», – сказала Микичак на брифінгу у четвер, 7 травня, повідомив «Укрінформ».

Вона зазначила, що у МОЗ, проаналізувавши ситуацію стосовно коштів, які виділялися лікарням на засоби індивідуального захисту, встановили, що на це спрямовувалося з бюджетів різних рівнів менше 1 %.

Окрім того, додала Микичак, медичні працівники інколи не дотримуються нормативних документів, які діють в Україні вже багато років.

Додамо, що за весь час ведення статистики коронавірусу в Україні, тобто з 3 березня, в Україні захворіли 2660 медпрацівників. Також виявилося, що в українських лікарнях бракує костюмів біозахисту для лікарів, тому їх медикам регулярно дарують волонтери і бізнесмени. Такі костюми, зокрема, виготовляються і в Україні, проте через те, що вони не сертифіковані за європейським стандартом (в Україні така сертифікація не проводиться), Міністерство охорони здоров’я закупило такі костюми в Китаї через ТОВ «Меддів». Однак якщо українські костюми коштували 215 грн, то МОЗ закупило китайські – по 488 грн за один костюм. Крім того, з доставкою цих дорогих костюмів до України виникли проблеми.Джерело статті: “https://zaxid.net/moz_nazvalo_prichini_velikoyi_zahvoryuvanosti_na_koronavirus_sered_medikiv_n1501906”