please wait, site is loading

HORN BLOGER

Болсонару "підтримав" коронавірус і виступив за скасування карантину в Бразилії


Президент Бразилії Жаїр Болсонару продовжує ігнорувати небезпеку пандемії нового коронавірусу COVID-19. За словами голови держави, економічні наслідки карантину будуть для країни "смертельнішими" за сам вірус, пише Reuters.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

У неділю, 3 травня, президент Бразилії знову виступив на мітингу перед своїми прихильниками і різко розкритикував прихильників карантину. Голова держави повторив власну тезу про те, що смертельне захворювання – усього лише "невеликий грип". А карантин може завдати економіці країни більше збитків, ніж смерті людей.

Як і раніше, він вимагав від парламенту скасувати запроваджений в Бразилії карантин. І схвально відгукувався про військову диктатуру, яка встановилася в країні після перевороту 1964 року й існувала понад 20 років. Учасники мітингу підтримали Болсонару, запропонувавши розпустити парламент і закрити Верховний суд Бразилії.

До прямих закликів до військового перевороту справа не дійшла, і такий варіант розвитку подій малоймовірний в країні, де парламент, суди, преса і громадянське суспільство користуються значним впливом. Але бразильські політики вже розкритикували участь президента в антидемократичному мітингу в розпал пандемії, назвавши його "безвідповідальним".

З позицією голови держави категорично не згодні активісти та громадські діячі. У неділю, 3 травня, десятки громадських діячів написали відкритого листа уряду Бразилії і закликали урядовців захистити корінних жителів країни, які часто живуть у віддалених районах з обмеженим доступом до медицини.

На сьогодні кількість підтверджених випадків COVID-19 у країні перевищила 101 тисячу осіб (понад сім тисяч померли), Бразилія посідає дев’яте місце за кількістю хворих у світі і є лідером серед латиноамериканських країн.

Підписанти листа наполягають на тому, що лісоруби і фермери можуть занести коронавірус у резервації індіанців у віддалених куточках Бразилії, що може призвести до геноциду корінного населення.

Документ підписали бразильська супермодель Жизель Бюндхен, американська телеведуча Опра Вінфрі та інші.

Уряд Бразилії заборонив відвідування резервацій індіанців у розпал пандемії коронавірусу, але також дозволив правоохоронцям знизити контроль над "чорними" лісорубами і шахтарями в джунглях Бразилії "в якості запобіжного заходу".

Нагадаємо, 25 квітня Бразилія призупинила тестування протималярійного препарату хлорохін для лікування хворих на коронавірус. Дослідження показали, що прийом хлорохіну пацієнтами із серцево-судинними захворюваннями призводить до їх смерті.

Університети та інститути Бразилії провели спільне дослідження щодо захворюваності на коронавірус в країні. Його результати показали, що справжня кількість хворих у 12 разів вища за оприлюднювану офіційною владою.

Раніше суд в Ріо-де-Жанейро заборонив Болсонару агітувати проти скасування карантину і скасував його указ про відкриття церков. Бразильським чиновникам наказали утримуватися від поширення інформації про коронавирус, яка не має наукового обґрунтування.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/bolsonaru-pidtrimav-koronavirus-i-vistupiv-za-skasuvannya-karantinu-v-braziliyi-346561_.html”